NA NASZEJ SCENIE WYSTĄPIĄ
Wersja De Lux
Muzyka i Ludzie – to dla nich najważniejsze. Od 2003 r., z dłuższą przerwą, działają na polskiej scenie ska/punk i okolice. Wersja De Lux powstała, aby grać ska i wciąż czerpią z bogactwa tego gatunku, ale z czasem zaczęli kombinować i mieszać po swojemu. To spowodowało, że ich muzyka zaczęła wymykać się z tej szuflady. Dlatego określili to, co grają, jako ska&roll – żeby podkreślić źródło, ale wskazać też pozostałe inspiracje i zainteresowania. Wydali dwa albumy: “Wersja de Lux” (2008) i “City Of Loss” (2022). W zanadrzu mają już kolejne plany wydawnicze.
Obecnie Wersja De Lux gra w składzie: Aga – wiodący wokal, Ola – wokal, Leszek – gitara, Dziku – klawisze, Hellvis – perkusja i Grzesiek – bass.
Ska Petarda
W obliczu fali tandetnej łupanki ogarniającej coraz większą ilość krajowych klubów, jedynym ratunkiem wydaje się być oni. Ośmiu muzycznych renegatów już od dziesięciu lat mierzy się z wyzwaniem zaszczepienia SKA jak największej ilości osób. Ich TURBOSKA czerpiące garściami ze standardów drugiej i trzeciej fali okraszając je pikanterią szybkości, mknie niczym pijany nosorożec na metanabolu po beskresnej sawannie.
Jeżeli w twojej okolicy panoszy się kiepska muzyka, są na ten stan rzeczy jedynym lekarstwem.
Nazywają ich SKA Petarda.
W dorobku mają 2 albumy: “Niewypał” (2016) i “Dwójka” (2021).
Obecnie grają w składzie: Karol – wokal, Rafał – trąbka, Wojtass – saksofon, Ślimak – puzon, Krasnal – klawisze, Mołd – perkusja, Kazek – gitara, Wonski – bas.
Konopians
Zespół KoNoPiAnS powstał w 1996 roku w Czeladzi. Grupa wypracowała swoje własne, rozpoznawalne brzmienie, wyrastające z tradycji „old school reggae” i będące unikalną syntezą takich muzycznych nurtów jak: reggae, ska, rocksteady, dub, punk rock i jazz. Na czele
formacji od zarania stoi jej charakterystyczny i charyzmatyczny lider, grający na trąbce i śpiewający Marcin „Cozer” Markiewcz. Grupa ma na koncie niemal 500 koncertów zagranych w kraju i za granicą. Wzięła udział we wszystkich liczących się festiwalach muzycznych w Polsce, z uwzględnieniem największego spośród nich czyli „Przystanku Woodstock”. Występy KoNoPiAnS to solidna dawka pozytywnej energii, która natychmiast udziela się publiczności. Na dyskografię grupy składają się cztery autorskie wydawnictwa: „Quantalaya” (2004), „One Way” (2006) – album, na którym znalazło się piętnaście utworów, w tym sześć nagranych z gościnnym udziałem śp. Roberta Brylewskiego, znanego z takich zespołów jak Izrael, Brygada Kryzys, czy Armia, „eSTiOuPi” (2011) i „Mental Skataklism” (2014). Kompozycje grupy opublikowane zostały też na wielu wydawnictwach składankowych. W 2021 roku grupa KoNoPiAnS obchodziła 25. rocznicę rozpoczęcia działalności, a w roku ubiegłym ćwierćwiecze pierwszego oficjalnego koncertu. Aktualnie trwają pracę nad kolejnym albumem studyjnym.
Aktualny skład: Marcin „Cozer” Markiewicz – śpiew i trąbka, Wojtek Kamiński – saksofon, Sebastian Lorek – instrumenty klawiszowe, Mariusz „Orzeł” Orzełowski – gitara solowa, Roman Czopik – gitara rytmiczna, Tomasz „Rudi” Fabryczny – gitara basowa oraz Kamil „Zwierzak” Gorgoń – perkusja
Skankan

Skankan to polska legenda sceny ska. Powstali w Sosnowcu w 1993 r. Choć działają już 30 lat to wciąż są młodzi duchem i składem. Grają mieszankę ska, rock&rolla i punka. Na początku lat 90-tych tworzyli polską scenę ska. Żywiołowa muzyka, mocna sekcja dęta przyciągały rzesze nowych fanów w Polsce i Europie. Efektem tego był udział Skankana w projektach wydawniczych w postaci składanek. Ostatnią z nich jest np. SKAsety.PL vol.1. Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że Skankan w 1995 r. otwierał swoim występem I Przystanek Woodstock w Czymanowie. Na koncie mają 4 płyty: “Live ’95”, “Skankan Ożywia Trupy”, “Try To Feel It” i wydana w styczniu 2022 r. “Bourbon, Whiskey, Gin”.

Mango Wood

Mango Wood to zespół early reggae & rocksteady z Madrytu powstały w 2016 r. W ich szeregi wchodzą członkowie z ponad 10-letnim doświadczeniem na festiwalach krajowych i międzynarodowych. Potężna sekcja wokalna przywodzi na myśl różne grupy z końca lat 60-tych, takie jak Versatiles, Kingstonians, Maytones, Ethiopians itp., a solidna sekcja instrumentalna nadaje grupie bardzo charakterystyczne brzmienie vintage. Nazwa “Mango Wood” to oda do piosenek z gatunku calypso i mento z lat 50-tych. Utwory te charakteryzowały się dużą ilością tekstów o charakterze seksualnym wykorzystując przy tym ogromną różnorodność słownictwa. Mango Wood Music to entuzjaści złotej ery muzyki jamajskiej. W swojej twórczości studiują, analizują i składają hołd tym czasom. Na koncie mają 1 album: “Stomp You Down” (2020).

Buster Shuffle

To aktualnie jeden z najlepszych zespołów koncertowych grających ska, o czym mogli przekonać się fani oglądając ich u boku Madness, Dropkick Murphys, Flogging Molly, The Wombats, Lee Scratch Perry oraz podczas wielu wyprzedanych koncertów w Berlinie, Wiedniu, Dreźnie, Dusseldorfie, Hamburgu, Monachium. Grupa powstała w 2007 roku w Londynie z inicjatywy wokalisty i klawiszowca Jeta Bakera. Dwa lata później ukazał się ich debiutancki album “Our Night Out” wydany własnym sumptem. W 2012 roku ten album wznowiła niemiecka wytwórnia People Like You. Niedługo potem na rynek trafiła ich druga płyta “Do Nothing” na której gościnnie wystąpili: Mick Gallagher z zespołu Ian Dury and The Blockheads oraz Roddy Radiation z The Specials. Dyskografię zespołu uzupełniają jeszcze dwa albumy “Naked” wydany przez People Like You w 2014 roku oraz “I’ll Take What I Want” nagrany dla legendarnej szwedzkiej wytwórni Burning Heart (The Hives, Turbonegro, Millencolin). Jak twierdzi lider zespołu Jet Baker muzyka powinna sprawiać radość co doskonale się sprawdza w przypadku Buster Shuffle.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.