NA NASZEJ SCENIE WYSTĄPIĄ
8°6 CREW

Od ponad 20 lat 8°6 CREW gra na scenie ska, reggae i punk rock we Francji i Europie.

Rytm, niesamowita sekcja dęta oraz mocne i autentyczne teksty Charly’ego, określają tożsamość grupy. Wpływy muzyczne pod jakimi tworzą to Two-Tone z lat 80-tych (The Specials, Madness) i trzecia fala (The Busters, Mr Review, The Toasters) oraz reggae z lat 70-tych i 80-tych.

W ciągu ostatnich kilku lat ekipa 8°6 dzieliła deski sceniczne z The Selecter, Skatellites, The Aggrolites, The Upsessions, Lion’s Law, Morgan Derrick, Vibronics, Angelic Upstarts, Toy Dolls, Bad Manners.

CAŁA GÓRA BARWINKÓW

Cała Góra Barwinków (CGB) działa od roku 1998, a więc ponad 20 lat. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan sekcja dęta i chwytliwe melodie.

W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach “Kuba Wojewódzki”, „Poplista”, „Kawa czy Herbata”, „Regiony kultury” czy teŜ w programie „Taper”, w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina „Charlie ucieka”.

Debiutancka płyta CGB  zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie – muzycznej („Teraz Rock”, „FreeColours”, „Reggaebeat”) i pozamuzycznej („Gazeta Wyborcza”), a także w portalach internetowych. Jeszcze lepiej wiodło się kolejnej produkcji zespołu pt. „24 godziny”. Spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, czego wyrazem czwarte miejscu w plebiscycie pisma ‘Free Colours’ na najlepszą płytę roku. Tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii ‘Piosenka roku’. Dotarła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Drugi singiel z tej płyty – ‘Tracę czas’ – gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki.

W 2014 roku Cała Góra Barwinków wzięła udział w 4 edycji programu ‚X Factor‘ w TVN, odpadając na zaledwie dwa odcinki przed finałem.

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach, a także dwukrotnie na Przystanku Woodstock – w 2003 i 2013 roku oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Obecnie ma na koncie blisko 1000 występów w kraju i za granicą.

MR. ZOOB

Zespół grający alternatywnego rocka, znany z takich utworów jak: “Kartka dla Waldka” i “Mój jest ten kawałek podłogi”. Muzyka Mr. Zooba to mieszanka rocka, ska, reggae. Charakterystyczne brzmienie nadaje zespołowi charczący saksofon.

SKANKAN

W styczniu 1993 r. uformował się pierwszy skład zespołu. Po roku prób Skankan liczył już 10 osób i stał się pociskiem muzyczno-rozrywkowym, serwującym dawkę pozytywnej energii ska, reggae i rock’n’rolla. Przez kolejne lata gatunki te przenikały się ze sobą, tworząc niepowtarzalny klimat i charakter Skankana. Zespół inspirował się brytyjskimi legendami (np. Madness, The Specials, The Clash), czerpał z jamajskich tradycji reggae, osadzonych w latach 60. XX wieku, i drugiej fali ska napływającej wówczas do Europy. Żywiołowe koncerty, chwytliwe teksty pisane lekkim piórem i energetyczna sekcja dęta sprawiły, że zespół zyskał uznanie publiczności.

W latach 1995–2010 Skankan koncertował w klubach i na festiwalach polskich i zagranicznych oraz współpracował z innymi zespołami (Püdelsi, Bandog, Pogodno, Pidżama Porno, Frontside), brał udział w okołomuzycznych projektach (program „Rower Błażeja”, dokument TVP Katowice o Skankanie, muzyka do filmu „Randka w ciemno”). W 2010 r. działalność zespołu została zawieszona, bez jakichkolwiek planów na przyszłość.

Na początku 2019 r. Skankan reaktywował się, by zagrać koncert z okazji 10. urodzin zespołu swoich przyjaciół – Booze & Glory. Po skompletowaniu składu i intensywnych próbach Skankan zagrał po latach swój pierwszy, długo wyczekiwany koncert, występując w krakowskim klubie Kwadrat. W październiku 2020 r. muzycy zostali wyróżnieni za całokształt twórczości Nagrodą Miasta Sosnowca w dziedzinie kultury.

Choć pandemia nie dała rozwinąć skrzydeł, muzycy nie próżnowali i rok 2021 poświęcili na nagranie kolejnego albumu a zespół nadal niezmiennie zaskakuje i zaraża pozytywną energią na koncertach.

LES SKARTOI

Już w 2004 roku grupa przyjaciół, w małej piwnicy, wydobywała ze swoich instrumentów dźwięki subkultury jamajskiej – ska, rocksteady i reggae. Dzisiaj poprzez muzykę wyrażają rytmy eksplozji lat 60-tych w sposób, w jaki odbiły się one od małej karaibskiej wyspy.

Przez wszystkie lata ich muzycznej działalności zagrali dziesiątki koncertów.

NEVILLE STAPLE FROM THE SPECIALS

Legendarny frontman z The Specials, Fun Boy Three i Special Beat oraz jego najwyższej klasy zespół. Znany również jako The Original Rude Boy.

Nagrodzony tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Arden w lipcu 2019 r. Jako doktorowi, przypisuje mu się zmianę oblicza muzyki popularnej. Jego kariera w branży muzycznej rozpoczęła się od wczesnych lat z Ray King, Pete Waterman (OBE), The Coventry Automatics i jego Jah Baddis Sound System. Zanim pojawił się na scenie jako frontman The Specjalne na słynnej trasie koncertowej z The Clash i Berniem Rhodesem.

Stworzył świetnie oceniane i przebojowe albumy i single, a także ścieżki dźwiękowe do telewizji i filmów. Zdobył wiele nagród muzycznych – m. in. MOJO, NME, kilka złotych, srebrnych i platynowych płyt oraz nagrodę za całokształt twórczości z Foxford School w jego rodzinnym mieście Coventry, miejscu narodzin ruchu 2-Tone.

Jednym zdaniem Neville Staple to dzisiaj żywa legenda sceny ska.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.